بسته های نرم افزاری

نرم افزار S-LEAN

بسته نرم‌افزاری S-LEAN
این نرم‌افزار به منظور ارتقاء برنامه زمان‌بندی پروژه‌های ساخت و به ویژه پروژه‌هایی که فعالیت‌های تکرار شونده در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، طراحی شده است. بدین منظور این سیستم با اتصال به پایگاه داده‌ جامع اطلاعات پروژه، با درنظر گرفتن مفاهیم مدیریتی ناب، برنامه بهینه شده پروژه را به کمک الگوریتم بهینه‌سازی تعبیه شده در آن، به کاربر ارائه می‌نماید. همچنین این نرم‌افزار این قابلیت را دارا است که با اتصال به مدل اطلاعات ساختمان، اطلاعات مورد نیاز جغرافیایی پروژه را استخراج نموده و فضاهای کاری مورد نیاز در پروژه را در راستای مدیریت این فضاها به صورت خودکار مشخص نماید. فضاهای‌ کاری مذکور با در نظر گرفتن ضوابط ایمنی و حداقل فضای کاری مورد نیاز گروه‌ها، برای جلوگیری از ایجاد تداخل و ازدحام در کارگاه تعریف می‌شوند. علاوه بر این متره هر فعالیت در هر فضای‌ کاری به صورت خودکار استخراج شده و وارد فایل پایگاه داده مرکزی می‌شود. از دیگر خروجی‌های مهم این نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
‌1)    بررسی نحوه تأثیر فضاهای کاری مختلف با چینش‌های متفاوت بر مدت زمان نهایی پروژه و یافتن بهینه‌ترین حالت چینش فضاهای کاری.
2)    مدیریت فضاهای کاری با تخصیص هر فضا در هر زمان به یک گروه کاری و تعیین نحوه حرکت گروه‌ها بین فضاهای کاری مختلف.
3)    مدیریت گروه‌های کاری مختلف با ایجاد پیوستگی در اجرای فعالیت مربوط به هر یک در فضاهای کاری.
4)    ارائه خودکار جداول و نمودارهای مربوط به زمان‌بندی اولیه پروژه با لحاظ نمودن راندمان‌های کاری موجود در پایگاه داده.
5)    ارائه خودکار جداول و نمودارهای مربوط به زمان‌بندی پروژه با لحاظ نمودن بهینه‌سازی مدت زمان پروژه و ایجاد ریتم یکنواخت در اجرای فعالیت‌ها.
6)    ارائه چینش بهینه گروه‌های کاری از طریق مشخص نمودن تعداد گروه‌های کاری مورد نیاز هر پیمانکار و تعداد نفرات موجود در هر گروه کاری.
7)    امکان پیاده‌سازی قابل اعتماد برنامه زمان‌بندی تهیه شده به کمک سیستم تعبیه شده بر اساس مفاهیم ناب.
8)    قابلیت تعریف برنامه‌های اجرایی کوتاه مدت یک ماهه، برای کاهش ریسک‌های پروژه، حذف محدودیت‌های موجود در اجرای هر فعالیت و مشخص نمودن وظایف روزانه هر شخص در ماه پیش‌رو.
9)    قابلیت پیگیری، پیشبرد و گزارش‌گیری سیستماتیک برنامه زمان‌بندی به صورت روزانه و هفتگی.
10)    امکان استخراج دلایلی که باعث ایجاد تأخیر در اجرای کارهای روزانه شده و یادگیری از گذشته به منظور عدم تکرار مجدد.

 

نرم افزار PORSTA

بسته نرم‌افزاری PORTSA

این نرم‌افزار جهت برنامه‌ریزی بهینه پروژه‌های زیرساخت همچون راه، راه‌آهن، باند فرودگاه و ... طراحی شده است. امکان بررسی دقیق تأثیر تعداد منابع بر روند پروژه، برآورد واقع‌بینانه از مدت‌ زمان پروژه و تهیه خودکار برنامه‌ زمان‌بندی از خدمات اصلی این نرم افزار محسوب می‌شود. در نظر گرفتن نقشه‌های پروژه، قیود منابع، محدودیت فضاهای‌ کاری، استفاده از گزارش‌های پیشین و همچنین بهره‌گیری از موتور شبیه‌سازی در روند برنامه‌ریزی، باعث شده تا نسبت به روش‌های معمول، برنامه‌‌‌ واقع‌بینانه‎تر و قابل اعتمادتری تهیه شود. محیط کاربر دوستانه برنامه جهت استفاده کارشناسان برنامه‌ریز و تیم مدیریت پروژه طراحی شده است، تا با بررسی گزارش‌های کاربردی نرم‌افزار تصمیم بهینه را در طول روند پروژه اتخاذ نمایند. از دیگر خروجی‌های مهم این نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

    تخمین احتمالاتی مدت زمان پروژه
    بررسی تأثیر تعداد منابع بر روند پروژه
    بررسی تأثیر شیفت‌بندی‌های مختلف بر روند پروژه
    بررسی تأثیر نحوه فازبندی بر روند پروژه
    تقسیم‎بندی پروژه به بسته‎های‎کاری قابل مدیریت
    در نظر گرفتن فضاهای‎کاری مجزا جهت لحاظ تداخلات کاری
    بررسی تأثیر ابعاد فضاهای ‎کاری بر روند پروژه
    برآورد خودکار احجام پروژه
    ‎بندی خودکار فضاهای پروژه
    ارائه میزان بهره‌وری و تولید متوسط منابع
    محاسبه مدت زمان بر اساس داده‌های پیشین پروژه
    توسعه خودکار برنامه‌ زمان‌بندی پروژه در نرم‌افزار MSP
    تولید خودکار مدل 3 بعدی، مدل‎سازی 4 بعدی و تسیهل  فرآیند BIM

نرم افزار Piplan 2.0

سامانه هوشمند برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های ساخت خطوط لوله انتقال گاز (Piplan 2.0)

سامانه Piplan 2.0، نسخه پیشرفته سامانه Piplan 1.0 است. در این نسخه موتور تحلیلی و محیط کاربری سامانه به شکلی ارتقاء یافته است که امکان بررسی روند اجرایی پروژه‎های ساخت خط لوله گاز از طریق مدل BIM و بصورت ابری و بر پایه وب امکان پذیر ‎باشد. در این نسخه جزییات بیشتری از پارامترها و عوامل تاثیر گذار بر روند پروژه در موتور شبیه سازی اعمال شده است، از این رو دقت پیش‎بینی و برنامه‎ریزی پروژه افزایش یافته است. برخی از تغییرات اصلی این نسخه عبارتند از :
اولویت دهی و جهت دهی جبهه‎های اجرایی
•    توسعه جهت استفاده در سایر اقطار لوله
•    توسعه فعالیت‌های پروژه (تجهیز کارگاه، تحصیل اراضی، اجرای تقاطع ها و ایستگاها)
•    تحلیل تاخیرات و پیشرفت پروژه
•    برآورد بهره‎وری منابع با استفاده از داده‎های پیشین
•    گزارش هیستوگرام توزیع منابع پروژه
•    مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)
•    عمال اثر شرایط آب و هوایی
•    اعمال اثر تاخیرهای جانبی (خرابی ماشین آلات، انتقال اکیپ ها)
•    توسعه و تکمیل محیط کاربری

 

آدرس: تهران - بلوار کشاورز - خیابان 16 آذر - نبش کوچه عُروجی - پلاک 54 - واحد 3 - دفتر تکنوسا - کدپستی: 1417963997 تلفن: 4-02166483782

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز "تکنوسا" می باشد. طراحی توسط MsmWeb